Polska wydała już ponad milion wiz Ukraińcom

Dodano: 22.05.2017

Polska wydała już ponad milion wiz UkraińcomMinister spraw zagranicznych Witold Waszczykowski na temat ukraińskiej emigracji do Polski:

— Obywatele Ukrainy, pracujący w Polsce, generują i wysyłają na Ukrainę ok. 5 miliardów euro.
— Poza tym jedna uwaga, przecież my przyjmujemy też ogromną grupę migrantów. W ubiegłym roku Polska wydała milion 267 tys. wiz tylko dla Ukraińców, z czego 650 tys. wiz było z prawem do pobytu i pracy w Polsce.
— Musimy też przypominać o tym Europie — zaznaczył dyplomata w odpowiedzi na krytykę Polski, która odmawia udziału w programie UE, dotyczącym relokacji uchodźców.


W lutym ukraińska organizacja socjalna opublikowała wyniki sondażu nt. ukraińskiej emigracji.

Zgodnie z nimi najwięcej mieszkańców Ukrainy jedzie do Polski w poszukiwaniu pracy, na drugim miejscu w rankingu stoi Rosja. Sondaż podaje, że większość pracujących w Rosji Ukraińców zatrudnia się w branży budowlanej i remontowej, natomiast w krajach Unii Europejskiej zdecydowana większość pracuje w rolnictwie i pomaga w pracach domowych.

Wyniki ankiety: 35% pracuje za granicą oficjalnie, 61% „na czarno", 4% nie chciało udzielić odpowiedzi.Szukasz pracowników z Ukrainy? Skontaktuj się z nami


Kontakt