Pracownicy z Ukrainy?

Główne korzyści zatrudnienia pracowników z Ukrainy

Jeszcze kilka lat temu w Polsce zmagano się z problemem bezrobocia. Dziś problem dotykający dużej części społeczeństwa jest zupełnie inny, zaczyna brakować rąk do pracy. Niedobory istnieją szczególnie w sektorze produkcji. Właściciele fabryk nie mają kim obsadzać wolnych stanowisk. Problem rozwiązuje możliwość zatrudniania obcokrajowców, szczególnie ludności Ukraińskiej, która chętnie podejmuje pracę w Polsce. Jakie są korzyści z zatrudniania sąsiadów ze wschodu?

Czy warto zatrudniać pracowników z Ukrainy?

Oczywiście największą zaletą pracowników z Ukrainy jest ich chęć i motywacja do pracy, która pozwala na wypełnienie wolnych stanowisk, jednak to nie wszystko. Co jeszcze zyskujemy, zatrudniając Ukraińca?

    • Pracownicy z Ukrainy chętniej korzystają z nadgodzin
    • Podobieństwo języków sprawia, że Ukraińcy błyskawicznie opanowują podstawy polskiego
    • Pracownicy szybko aklimatyzują się w nowym środowisku i dopasowują do panujących zasad
    • Szybka i łatwa rekrutacja
    • Mobilność i chęć do pracy wyjazdowej

O to główne korzyści zatrudniania ludności z Ukrainy. Podobieństwa kulturowe i językowe sprawiają, że pracownicy ze wschodu nie sprawiają żadnych kłopotów, łatwo się asymilują, a współpraca przebiega z obopólną korzyścią. Warto dodać, że rekrutacja Ukraińca w dzisiejszych czasach przebiega szybko i sprawnie, a podpisywanie umowy nie różni się znacząco od tej zawieranej z pracownikiem z polski. Bardzo pomocne w zatrudnianiu Ukraińców są firmy rekrutacyjne oraz agencje pracy.